K vodopádu

 

Začátek této naší poznávací okružní trasy je u hotelu Skicentrum u skokanských můstků. Trasa začíná u místní silnice s modrou turistickou značkou – je to tak zvaná Harrachova cesta, která spojuje po červené a modré značce vlakové nádraží na Mýtinách v Harrachově s Labskou boudou.

Délka trasy: 7,7 km
Výškové převýšení: 163m

Zobrazit trasu K vodopádu na větší mapě

Popis trasy:
Začátek této naší poznávací okružní trasy je u hotelu Skicentrum u skokanských můstků. Trasa  začíná u místní silnice s modrou turistickou značkou – je to tak zvaná Harrachova cesta, která spojuje po červené a modré značce vlakové nádraží na Mýtinách v Harrachově s Labskou boudou.

Mírným stoupáním vedle místní silnice pokračujeme přes autobusové nádraží kolem Šindelky po asfaltové lesní cestě přes most překračující obchvat Harrachova. Dalším mírným stoupáním pak přícházíme až k rozcestí nad Mumlavským vodopádem. Kratším sjezdem vpravo pak již přijíždíme na most přes řeku Mumlavu s pěkným výhledem na vlastní vodopád.

Po prohlídce vodopádu se vracíme na cestu výše a dále si ještě můžeme zajet k Obřím hrncům v řece Mumlavě nad Mumlavskou boudou – jsou asi o 300 m výše. Pak se již vracíme na rozcestí s občerstvením níže – Srub u Lišáka –  a zde odbočujeme po žluté vpravo. Pěknou lesní cestou – později opět s asfaltovým povrchem – pokračujeme dále skoro po vrstevnici.  Asi po 500 m přejíždíme po mostě říčku Bílá voda a přijíždíme k pěknému  posezení u mokřadu vedle cesty. Po odpočinku pokračujeme stejnou cestou po žluté značce dále. Později přijíždíme k dalšímu mostu –  tentokrát přes řeku Kamenici.

Na rozcestí dále sjíždíme vpravo dolů a podchodem se vyhneme silnici která tvoří obchvat města. Po mírném sjezdu dále přijíždíme na silnici na Novém Světě v Harrachově. Na křižovatce nad hotelem Karolína odbočujeme pak  vlevo směrem do města a ihned vpravo k sídlišti a obchodu dále. Pod obchodem pak přes most vlevo – opět řeka Kamenice – a to jsme již u Bobové dráhy. Po odpočinku a občerstvení pak po místní silnici dále do Anenského údolí – to jsme již opět po modré turistické značce. Přes Anenské údolí a kolem sochy s pramenem vody sv. Jana přijíždíme k sedačkové lanovce na Čertovu horu. Odtud již vidíme hotel Skicentrum – začátek naší trasy.

Fotogalerie

c1


✔ Visible on x-small

✔ Visible on small
Medium
✔ Visible on medium

✔ Visible on large